Kosmetyka

WODA CZY BALSAM PO GOLENIU?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
WODA CZY BALSAM PO GOLENIU?

Nie tylko kobiety potrzebują odpowiedniej ochrony skóry twarzy i kosmetyków do tego przeznaczonych. Mężczyźni również powinni z nich korzystać. Ponieważ gęstość i rodzaj skóry płci męskiej znacznie różni się od żeńskiej, należy do jej pielęgnacji wybierać tylko te z oznaczeniem „for man:, „man” itp. Wśród takich kosmetyków wyróżniamy przede wszystkim: kremy nawilżające oraz wody lub balsamy po goleniu. Zazwyczaj istnieje odwieczny dylemat i problem wśród mężczyzn, czym pokryć twarz po goleniu. Pomimo, że oba produkty zawierają w nazwie czynność, po której należy je stosować, to tak naprawdę ich skład i funkcje znacznie różnią się od siebie.

Woda po goleniu w swym składzie zawiera alkohol, który pełni funkcję dezynfekującą (odkażającą) i pielęgnującą skórę. Jednak zawartość tego składnika, nie może być zbyt wysoka. Wysokie stężenie alkoholu w wodzie zwiększa ryzyko podrażnienia skóry a także jej zaczerwienienia. Dlatego też wybierając wodę dla skóry wrażliwej, warto zapoznać się z jej składem i wybrać tę, o najniższej ilości alkoholu. Produkt posiada także inne składniki m.in. alatoninę, która łagodzi zaczerwienienia bądź je całkowicie eliminuje. Dobrej jakości wody po goleniu nie pomijają takich składników jak: Aloe Vera Complex, który znakomicie nawilża skórę oraz Cool Freeze Effect, a więc uczucie natychmiastowego jej schłodzenia. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż wody mają dużą paletę zapachów, podobnie jak perfumy i dezodoranty. Dają nam szeroki wybór w tym zakresie i możemy z łatwością dopasować zapach do indywidualnych upodobań.

Balsam po goleniu – jest znacznie delikatniejszy dla skóry, gdyż nie posiada alkoholu. W jego składzie najczęściej znajduje się prowitamina B5, mająca za zadanie nawilżyć i pielęgnować skórę po goleniu. Dzięki niej, komórki naskórka funkcjonują prawidłowo a efektem jest zadbana cera. W składzie dobrego balsamu również znajduje się Allantoin Complex, który łagodzi podrażnioną skórę oraz odżywia się. Podobnie jak w przypadku wody po goleniu tak i tutaj, można znaleźć składnik Cool Freeze Effect, który chłodzi świeżo ogoloną twarz. Balsamy po goleniu swym zapachem najczęściej przypominają kremy, jednak i tutaj możemy dopasować coś wedle własnego gustu.

Porównując oba te produkty, łatwo jest zauważyć, iż woda po goleniu jest zdecydowanie dla tych mężczyzn, u których po jej zastosowaniu skóra nie wykazuje żadnych skutków ubocznych, a więc nie piecze i nie czerwieni się. Warto też zaznaczyć, że u płci męskiej występuje znacznie większa potliwość niż u kobiet, dlatego tak ważna jest dezynfekcja ogolonych obszarów, a więc kosmetyk na bazie alkoholu (w tym przypadku woda po goleniu). Dzięki temu składnikowi, skóra jest pozbawiona bakterii odpowiedzialnych za jej zły wygląd. Z kolei balsam po goleniu, posiada znacznie bogatszy skład, w głównej mierze obfitujący w witaminy, dające skórze, to czego najbardziej jej potrzeba po goleniu: ukojenie i dobre nawilżenie. Tak naprawdę to, jaki produkt wybierze mężczyzna, zależy od jego indywidualnego stanu skóry i jej typu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*