Relaks i turystyka

Najpiękniejsze agroturystyki w Polsce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najpiękniejsze agroturystyki w Polsce

Agroturystyki cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób stawia nawet na taką formę wypoczynku ponad wyjazdem do ekskluzywnego hotelu. Które takie miejsca warto odwiedzić?

Agroturystyka, czyli wypoczynek w warunkach wiejskich pozwalających odpocząć na łonie natury z dala od zgiełku miasta, w ostatnich latach cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Wielu ludzi docenia taki wyjazd, ma wówczas okazję nie tylko zobaczyć, jak żyje się na wsi, ale też skorzystać z jej uroków, poznać bliżej zwierzęta gospodarskie czy skosztować lokalnych specjałów, których na próżno szukać w marketach. Które agroturystyki w kraju są szczególnie warte odwiedzenia?

Podlaskie Ritowisko

Ritowisko to gospodarstwo położone w sercu Puszczy Knyszyńskiej przy zbiegu rzek Skokołda oraz Supraśl. Od 2005 istnieje tu gospodarstwo ekologiczne, więc goście odwiedzający to miejsce mają pewność, że jedzą same zdrowe produkty. Agroturystyka oferuje szeroki wachlarz atrakcji o każdej porze roku. W pobliżu jest wiele szlaków turystycznych, doskonałe miejsca na spływy kajakowe oraz jazdę na rowerze. Jesienią można też udać się na grzybobranie do położonych nieopodal lasów. Gospodarstwo oferuje również przejażdżki konne oraz kuligi zimą, ogniska. Goście mają do dyspozycji saunę. Docenić należy też piękne krajobrazy. To z pewnością doskonałe miejsce dla osób uwielbiających naturę i odpoczynek na świeżym powietrzu!

Gościniec Bocianowo

Gościniec mieści się we wsi Stręgiel w woj. warmińsko-mazurskim. Spotkamy tu nie tylko bociany, ale też mnóstwo przemiłych alpak oraz kotów. Z pobliskich lasów można usłyszeć odgłosy dzikich zwierząt niosące się z oddali, a nad głowami śpiewają żurawie. Goście mogą spróbować i nauczyć się tu np. gotowania potraw makrobiotycznych przygotowywanych według Pięciu Przemian. Każdy ma okazję spróbować lokalnych specjałów, których smak powala na kolana. Agroturystyka działa od kwietnia do końca września. Prowadzą ją ludzie, którzy kochają to miejsce, co czuje się w powietrzu!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez kasi (@k_jak_kasi)

Chata pod strzechą w Zalesiu Królewskim

Miejsce, które sprawia, że można odnieść wrażenie, iż przenieśliśmy się w czasie, jakieś kilkadziesiąt lat wstecz. Prawdziwie wiejska chata położona na łonie natury w Borach Tucholskich. Wokół panuje niezwykła cisza przerywana śpiewem ptaków. Nieopodal znajdują się urokliwie jeziora oraz trasy nordic walking dla osób stawiających na aktywny wypoczynek na łonie natury.

Ciche Wody – Mazurska ekozagroda

Ciche Wody położone są na Mazurach. To idealna agroturystyka dla prawdziwych smakoszy, którzy uwielbiają wiejskie, przygotowane z najlepszych produktów specjały – jest ich tu pod dostatkiem. W gospodarstwie mieszkają owce, bydło, gęsi oraz kaczki. Idealna opcja na wypoczynek z dziećmi, szczególnie że gospodarze organizują wiele ciekawych warsztatów przyrodniczych.

Dom nad Wierzbami – rozlewisko Bugu

Doskonała agroturystyka dla osób mieszkających w stolicy, które chciałyby udać się na fajny wypoczynek, ale bez dalekich podróży. Dom nad Wierzbami znajduje się jedynie 50 km od Warszawy. Piękne okolice, świeże powietrze oraz pyszne dania serwowane przez gospodynię domu z lokalnych, ekologicznych produktów. Goście mogą też korzystać z sauny oraz wanny do kąpieli ziołowych.

Zdj. główne: Jonny Gios/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*