Kosmetyka

10 mitów i faktów dotyczących perfum

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
10 mitów i faktów dotyczących perfum

Mity

1.Testery są mocniejsze i lepsze jakościowo od perfum.

Jest to chyba jeden z najpopularniejszych mitów na świecie. Osoby wierzące w ten mit myślą iż producenci robią testery bardziej aromatyczne i lepsze jakościowo, aby nakłonić jak najwięcej osób do kupienia ich produktu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy iż takie poczynanie nie pomogło by producentowi perfum, a wręcz przeciwnie. Gdyby ludzie odkryli nieuczciwość danego producenta wieść o tym rozniosła by się bardzo szybko wśród znajomych i po internecie. Na skutek czego firma straciła by dobre imię i spadłyby jej dochody na co nie może sobie pozwolić. Mogę zapewnić iż tester odbiegający składem od perfum jest prawnie zabroniony. Gdyby jakiś klient dostał wadliwy produkt i potrafił to udowodnić to mógłby założyć firmie sprawę w sądzie o oszustwo.

2. Perfumy powinno przechowywać się w łazience.

Większość osób uważa, że perfumy powinno się przechowywać się w łazience. Ludzie myślą tak zapewne przez to, że resztę naszych kosmetyków trzymamy w łazience aby mieć wszystko pod ręką. Nic bardziej mylnego, perfumy w łazience poddawane są nagłym zmianom temperatur, wilgotności i ostremu światłu, co nie wpływa dobrze na flakon. Przez podane wcześniej czynniki obniża się jakość perfum jak i ich trwałość.

3. Perfumy droższych marek są zawsze lepsze od tych tańszych.

Szerokie grono osób trzyma się zdania, że droższe perfumy są lepsze jakościowo od tych tańszych. Niestety nie zawsze tak jest, tak samo jak z kosmetykami i odzieżą. Wysoka cena nie zawsze łączy się z najlepszymi składnikami naturalnymi czy rzadko spotykanymi. Najczęściej jest ona spowodowana rozbudowaną reklamą marketingową tego produktu lub występowaniu gwiazdy w promocji tych perfum co pochłania wiele pieniędzy. Dlatego firma daje wysokie ceny, aby wydane pieniądze im się zwróciły. Można znaleźć podróbki, które są lepsze od oryginałów i odwrotnie, dlatego trzeba uważać na to co kupujemy i nie patrzeć tylko na cenę, lecz również na jakość.

4. Kobiety nie powinny używać zapachów dla mężczyzn.

Kobiety mogą używać perfum męskich. Cały podział na perfumy męskie i żeńskie jest tylko umowny, więc możemy używać perfum, które najbardziej nam odpowiadają, nie patrząc dla kogo są one przeznaczone. Perfumy mogą pachnieć inaczej na mężczyźnie i kobiecie gdyż mężczyźni mają grubszą, bardziej zwartą i lepiej ukrwioną skórę. Każdy człowiek ma inną skórę, dlatego nie powinno się sugerować opisem zapachu, lecz sprawdzić to na własnej skórze. Nie ma znaczenia dla kogo przeznaczone są perfumy ważne aby nam się podobały.

5. Perfum nie można mieszać.

Perfumy możemy mieszać do woli, nikt nam nie może tego zabronić. Nigdy nie wiadomo co wyjdzie z takiego mieszania. Zapach może być odrzucający lub wręcz przeciwnie, ładny i przyjemny. Szanse na to iż stworzy się cudowny i inny od wszystkich zapach mieszanki są bardzo małe ale nie niemożliwe, więc jeśli ktoś lubi eksperymentować może spróbować znaleźć nowy wspaniały zapach, bo dlaczego nie?

Fakty

1. Perfumy mogą wywołać reakcję alergiczną.

Perfumy jak większość kosmetyków może uczulać. Dlatego przed pierwszym użyciem powinno się sprawdzić czy aby nie dostaniemy reakcji alergicznej. Jak to zrobić? Należy spryskać perfumami nadgarstek i odczekać godzinę. Jeśli nie dostaniemy żadnych objawów znaczących iż jesteśmy uczuleni na dany produkt (takich jak: zaczerwienienie tego miejsca, wysypka, pieczenie, swędzenie) to znaczy, że możemy spokojnie używać tych perfum do woli.

2. Perfumami można spryskać włosy.

Perfumami możemy spryskiwać włosy ale najlepiej wilgotne, ponieważ będą lepiej utrzymywały zapach. Alkohol zawarty w perfumach źle wpływa na kondycję włosów, wysusza je. U osób z farbowanymi włosami może powodować odbarwienie włosów. Jednak prawdą jest to, że włosy dłużej utrzymują zapach, dlatego osobom lubiącym spryskiwać swoje włosy poleca się specjalne perfumy do włosów lub mgiełki, które są mniej szkodliwe.

3. Perfumy mogą powodować przebarwienia na skórze.

Pryskając perfumy bezpośrednio na skórę nie spowodujemy jakichkolwiek zmian, jedynie możemy zaobserwować zmiany w przypadku, gdy jesteśmy uczuleni na jakiś składnik zawarty w perfumach. Przebarwień możemy dostać po popryskaniu się perfumami i pójściu się opalać. Musimy pamiętać iż stosujemy kosmetyk z alkoholem i w połączeniu ze słońcem może to skutkować podrażnieniami skóry lub odbarwieniami, dlatego gdy idziemy się opalać lepiej stosować zamiast perfum, mgiełki, które są mniej szkodliwe, gdyż mają mniej alkoholu w składzie .

4. Z czasem, używane perfumy przestaje się czuć.

Stosując te same perfumy przez dłuższy okres czasu przestajemy czuć ich intensywny zapach. Nie jest to spowodowane ograniczeniem naszych zmysłów, ale tego, że nasz organizm przyzwyczaja się do zapachu perfum i po jakimś czasie nasz przestaje zwracać na niego uwagę. Nie można dokładnie stwierdzić po jakim czasie nasz organizm przyzwyczaja się, ponieważ jest to kwestia indywidualna każdego człowieka.

5. Perfumy wpływają na nastrój.

Nie od dziś wiadomo, że perfumy wpływają na nastrój człowieka. Niektóre zapachy nas pobudzają np. bergamotka czy neroli, zaś inne działają uspokajająco np. lawenda, rumianek. Dlatego u każdej kobiety można znaleźć kilka flakonów perfum, ponieważ każde są na inna okazję, jedna do pracy, kolejne na spotkanie ze znajomymi, a jeszcze inne na randkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*